Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou též nazývány aromatické nebo éterické.

V antické filosofii znamená esence podstatu, bytostné určení věci, to čím věc sama jest.

Slovo éterické je odvozeno z řeckého aiter - vysoký vzduch a znamená nebeský, lehce prchavý.

Aroma znamená vůně. Tvoří ji chemické látky jako například terpeny, laktony, pyraziny, ethery, estery a další.

Každý olej má svou vlastní vůni, vlastní jemnohmotnou energii. Vonné látky se nacházejí v různých částech rostlin, jako jsou květy, listy, stonky, semena, dřevo nebo kořeny. Esence je krev rostlin.

Terapie s pomocí esenciálních olejů je založena na probuzení životních sil a aktivování samoléčivých schopností člověka. Oleje mají vysoké vibrace a tím působí na nejhlubší vrstvy těla, ducha a duše. Samotné oleje neuzdravují, ale podporují léčení tím, že nastolují vnitřní rovnováhu člověka. Oleje jsou živé a komunikují s tkaněmi a mikroorganizmy v lidském těle. Respektují vzájemnou simbiózu. 

Do několika minut po aplikaci se éterické oleje dostávají pokožkou nebo pojivovou tkání do krevního, resp. mízního oběhu. Inhalací velmi rychle ovlivní mysl a duchovní stav. Aromatické oleje lze užívat i vnitřně.

Vůně jsou nositeli informací. Bez našeho vědomí mohou ovlivnit naše chování a emocionální rozpoložení. Přenášejí na člověka náladu, která nebývá kontrolována rozumem.

Každý olej v sobě nese sílu života, vibrace a silové pole rostliny, z níž byl získán a to ve velmi koncentrované formě. Tyto jemnohmotné energie působí odpovídajícím způsobem na jemnohmotná energetická centra člověka a na jeho tělesnou energii.

Převzato ze stránek: https://www.oleje-esencialni.cz/esencialni-oleje/

Podívejte se na video, jak působí esenciální olej Valor na krevní buňky.

Bolestí zad vás zbaví masáž éterickými oleji Raindrop.