Jaterní čistící kůra

Následující recept publikováli Dr. Jonáš, Ing. Cingroš nebo Ing. J. Pataky, ale je pro silnější žaludky. Po očistě můžete pocítit bolest v bedrech nebo přechodné zhoršení zraku.

Ingredience
• Magnesium Sulfuricum (síran hořečnatý) nebo Glauberova hořká sůl (síran sodný) – 4 polévkové lžíce
• Olivový olej nebo slunečnicový olej panenský – 200 ml
• Čerstvá šťáva z růžového grapefruitu (1 velký nebo 2 malé) – 200 ml
• Čistá lékařská vazelína

Středa
Nejezte tučná jídla pouze vařené cereálie, ovoce, chléb a med ( žádné máslo ani mléko) Brambory a zeleninu vařte pouze ve vodě. Vytvoří se tak větší tlak v játrech, jehož působením dojde k vytlačení více žlučových kaménků.
Klystýr

Čtvrtek
Strava stejná jako ve středu.
Klystýr

Pátek

• Do 14:00 hod. pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoli množství, alespoň však 1 litr. Dobré je použít šťávu z čerstvých jablek. Mezi 14:00 a 18:00 hod. NIC NEJEZTE ANI NEPIJTE! Pokud toto pravidlo porušíte, budete se cítit špatně. Připravte si hořkou sůl.  Rozmíchejte 4 lžíce v 0,6 l vody. Jedna dávka pak bude činit 1,5 dcl. vody.

• V 18:00 hod. vypijte první dávku hořké soli (150 ml). Můžete přidat 1/8 lžičky vitamínu C v prášku pro zlepšení chuti. Sůl můžete zapít několika doušky čisté vody. Vyndejte z lednice olivový olej a grapefruit, aby se zahřály. Mezi 18:00 a 20:00 hod. NIC NEJEZTE ANI NEPIJTE!

• Ve 20:00 hod. vypijte další dávku hořké soli. Od dvou jste nic nejedli, ale přesto nebudete cítit hlad. Časové rozložení kůry je velmi důležité, uvedené časy byste měli dodržet s odchylkou max. 10 minut. Mezi 20:00 a 21:45 hod. NIC NEJEZTE ANI NEPIJTE!

• Ve 21:45 hod. si připravte olej a grapefruitovou šťávu. Nyní navštivte toaletu jednou nebo vícekrát, i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22:00 hod. Dbejte na to, abyste se však nezpozdili o více jak 15 min. Dále si připravte elektrickou dečku nebo termoforovou láhev s horkou vodou. 

• Ve 22:00 hod. vypijte 200 ml oleje a zapijte to 200 ml grapefruitové šťávy. Lze to provést i postupným střídáním 1 lžíce oleje, 1 lžíce šťávy nebo smícháním obou tekutin, nápoj se pak pije brčkem. Při pití pokud možno stůjte. Dávku vypijte do 5 minut. Ihned si jděte lehnout. Pokud si nelehnete, mohli byste narušit celou čistící kůru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Snažte si představit, co se děje ve vašich játrech. Pod pravé žebro na jaterní oblast si přiložte  termolahev nebo elektrickou dečku. Nejméně 20 min. zůstaňte v absolutním klidu. Ucítíte, jak se žlučové kamenky posunují ve žlučovodech. Díky hořké soli vám to nebude působit potíže.

Sobota
Nevstávejte dříve než v šest hodin ráno. Pokud je vám nevolno, počkejte s další dávkou hořké soli. Můžete si lehnout zpátky do postele.

• V 7:00 hod. vypijte třetí dávku hořké soli.

• V 9:00 hod. vypijte čtvrtou, poslední dávku hořké soli. Můžete se vrátit do postele nebo být již ve svislé poloze – popocházejte. Již od pátku doporučujeme mazat konečník čistou vazelínou. Kaménky, které opouštějí vaše tělo, jsou doprovázeny množstvím žluče, která je při kontaktu s kůží agresivní. Dbejte zvýšené osobní hygieny.

• Za další dvě hodiny se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou. Za půl hodiny můžete jíst ovoce a za další hodinu běžné ale lehké jídlo. U večeře byste se již měli cítit dobře.


Při očistě počítejte s průjmem. Ve stolici naleznete zelené kaménky, které potvrzují, že nejde o zbytky jídla. Stolice většinou klesne ke dnu, ale kaménky plavou na vodě, neboť obsahují cholesterol. První kůra vám může pomoci na několik dnů, ale jak se budou zbylé kaménky posouvat dopředu, symptomy vašich problémů se mohou vrátit. Jaterní kůru zopakujte po 6ti týdnech. NIKDY NEPROVÁDĚJTE OČISTU, JSTE-LI NEMOCNÍ!
Někdy jsou žlučovody plné krystalků cholesterolu, které se nezformovaly do kaménků. Vypadají jako smetí plovoucí na záchodové míse. Mohou být zabarveny dohněda. Zbavit se jich je stejně důležité jako zbavit se kamenů. Po jaterní kůře se můžete cítit jeden nebo dva dny nemocní, ale většinou jenom v případě, že byla zanedbána ledvinová čistící kůra.
Jaterní očistu je vhodné opakovat v prvním roce 4-7x, ve druhém roce 4x, ve třetím roce 2x a každý další rok 1x.